Як зробити паркан красивим

Як зробити паркан красивим

Спорудити огорожу навколо своєї території, нехай навіть чисто символічну – бажання цілком законне і виправдане. По суті, паркан є обов'язковим атрибутом будь-якого приватного будови, ось тільки функції на нього часом покладаються різні. Красивий паркан швидше створюється, щоб повідати, що за ним живуть люди неординарні, талановиті, з певним достатком і становищем у суспільстві.

Такі огорожі покликані підтримувати атмосферу приємного усамітнення, абсолютної закритості і навіть деякою камерності, яка так характерна для заміського будинку. Паркани можуть будуватися по різних міркувань, мати різну висоту, конструкцію, дизайн і при цьому залишатися цілком естетичними і привертають увагу. Давайте подивимося на них ближче.

«Красивий паркан не повинен «розрізати» вікна, так само його межа не повинна розташовуватися близько до основи будівлі»

Якщо говорити про дійсно красивому паркані, то його з іншими будовами об'єднує ряд об'єктивних ознак. Насамперед, має бути єдність архітектурного стилю в ансамблі.

Визначитися з висотою огорожі просто. Досить узяти смужку непрозорою папери і малюнок будинку, а в ідеалі його фотографію. Накладаємо папір на фасад будинку і оцінюємо, при якому її положенні видима частина фасаду постає в ідеальному ракурсі. Проведіть лінію поділу. Саме так повинні будуть бачити ваш будинок і перехожі. Тепер доведеться вийти на вулицю і з допомогою когось з домочадців спробувати відзначити рівень огорожі, дивлячись на будинок з основних ракурсів.

Красивий паркан не повинен «розрізати» вікна, так само його межа не повинна розташовуватися близько до основи будівлі, природно, всі ці асоціації коригуються на зоровому рівні.

Єдність стилю – запорука краси ансамблю. Безглуздо буде виглядати на тлі простенького дачного будиночка кований паркан з хвилястим візерунком. Тут в самий раз поставити звичайний штахетник. Аналогу терема, з різьбленим декором фасаду буде імпонувати така ж різьблена огорожа.

У сучасного котеджу потрібно зводити комбіновану огорожу з цегляним фундаментом і такими ж стовпчиками, між якими встановлювати металеві прольоти. Якщо в будинку дах покрита крутим профнастилом, то такі ж елементи можуть з'явитися і в огорожі навколо нього.

Зводити огорожі можна з найрізноманітніших матеріалів:

1. З дерева. Варіантів інтерпретації безліч. Ви можете поставити частокіл, обнести будинок дерев'яними ґратами, штахетником, тином, тином, огорожею в стилі ранчо, драбинкою. Будь-який з них буде відмінно гармоніювати з сільськими будинками.

2. З металу. Тут в хід піде арматура, листове залізо, ковані елементи. Такі огорожі — прерогатива будинків міського середовища.

3. З сітки. Для конструкцій використовуються полімерні сітки рабиця.

4. З каменю. Бут, цегла, галечник чудово підійдуть для спорудження захисних конструкцій. Дуже гарним вийде паркан рельєфною кладки. Найчастіше кам'яні огорожі з плиткової облицюванням, обштукатурені або пофарбовані зустрічаються в міських пейзажах.

5. З бетону. Зазвичай це готові комплекти підстав і прольотів, які збираються і згодом облицьовуються, з метою надання їм симпатичного виду.

6. З вінілу. Конструкції морозостійкі, мають непоганий екстер'єр, проте не дуже користуються популярністю у наших співгромадян.

Рубрики: