«Парканні» тонкощі

«Парканні» тонкощі

Паркан – елемент, для приватного володіння, невід'ємний. На нього покладено забагато функцій. Це і захист територій, та позначення меж ділянки, і охорона особистого життя від усіляких зазіхань. Паркани для приватного будинку стають також своєрідним продовженням його зовнішніх стін, так би мовити, «обличчям» володінь, так що краса для них теж стоїть не на останньому місці.

Будівництво огорож доводиться вести з особливим підходом, адже їх поява зачіпає дуже серйозні питання, в тому числі інтереси сусідів. Перш ніж встановити паркан, потрібно перевірити правильність розмежування земель, визначитися з його висотою, конструкцією, розмірами і, звичайно ж, зовнішнім виглядом, причому зробити все це в точній відповідності з буквою закону. Про те, що саме потрібно зробити, щоб паркан став предметом вашої гордості та уваги проходять, ми і поговоримо в цьому огляді.

На виготовлення парканів сьогодні йдуть найрізноманітніші матеріали, серед яких і синтетика, і натуральний камінь, але пальму першості і тепер утримує дерево. Огорожі з нього мають масу переваг.

Не виходять з моди і ковані огорожі для приватного будинку. Вони не здають позицій найбільш надійних елементів в організації безпеки ділянки. З ними не страшні непрохані гості і інші можливі неприємності. Даними конструкцій часто доводиться нести естетичне навантаження. Їх роблять в одному стильовому рішенні з будинком і наявними на ділянці малими архітектурними формами. Викувані паркани часто перегукуються з балконними огорожами, тим самим беруть участь у створенні єдиного присадибної ансамблю.

Огорожі з листового металу також відносяться до міцним і надійним живоплотів. Вони незамінні на етапі облаштування заміських господарств. Найчастіше їх можна бачити в облагородженому вигляді і у вже готових садибах. Листовий та профільний метал в прольотах цінують за можливість надійно приховати свою територію від поглядів перехожих.

Основним критерієм вибору типу паркану стануть його захисні функції, які для конструкції, будується навколо приватної власності, виходять на перше місце. Огородження повинно «на ура» справлятися з оборонними завданнями, а значить, збірку потрібно робити якісно і матеріал роботу брати тільки міцний і надійний. Всім цим критеріям ідеально відповідають цегляні паркани.

Заміною цеглі може стати камінь. Такі огороджувальні конструкції характеризуються високим рівнем надійності, радують естетичністю свого виду і експлуатуються без усіляких ремонтів та спеціальних доглядів десятками років. Їх кладка може проводитися різними способами. Деколи з-під рук майстра виходять справжні архітектурні шедеври.

Займаючись підбором варіанти огорожі, потрібно думати і про інших якісних критеріях конструкції, а конкретно – про її довговічність і надійність, привабливість і відповідність вибору вже наявного ландшафтного оформлення присадибної території. Якщо ви не плануєте самостійно монтувати або викладати паркан, то не економте на оплату цієї роботи і найміть хороших фахівців.

Рубрики: